V tejto dobe už existuje silný etický posun ľudí smerujúci k odmietaniu resp. obmedzovaniu chemikálií nachádzajúcich sa v mnohých produktoch zeleniny a ovocia.

Táto túžba sa odráža v rastúcom dopyte rodín po ekologickej zelenine a ovocí, v znížení množstva spotrebovaných pesticídov a v ochrane životného prostredia pred chemikáliami.

Ľudia chcú žiť zdravšie, znižovať nielen množstvo odpadu, ale aj množstvo chemicky postrekovaného ovocia a zeleniny spotrebovaných v rámci ich stravy.

Kedysi sa v domácnostiach pestovalo oveľa viac zeleniny a ovocia. Pri domoch boli postavené fóliovníky alebo skleníky, ktoré sme však zbúrali buď kvôli lenivosti, či jednoducho preto, lebo architektonicky nezapadli do vzhľadu záhrady.

Ako každý rodič aj my ako rodičia, chceme dať deťom len to najzdravšie, najlepšie a preto sme začali hľadať riešenie, čím by sme mohli predĺžiť obdobie vlastnej a hlavne zdravej domácej zeleniny a ovocia.

Klasický fóliovník či polykarbonátový skleník by nebolo zlé riešenie, ale povedzme si to narovinu, výzor týchto stavieb nie je práve najestetickejší a najkrajší.

Nás očarili výrobky od belgického výrobcu Janssens alusystem a preto sme sa rozhodli priniesť ich produkty na Slovenko a do Čiech.

Skleníky sú vyrobené z hliníkového rámu, so 4mm kaleným (tvrdeným, bezpečnostným) sklom, posúvacími dverami na mieste tam, kde si zvolíte a automatickým strešným oknom, ktoré reaguje pri otváraní na teplo. Skleníky sú rôznych tvarov, od škandinávskeho až k viktoriánskemu štýlu, palmové domy, skleníky pre citrusy, pavilóny atď.

Garantujeme Vám, že skleník od nás bude klenot Vašej záhrady, na ktorom všetci prítomní nechajú svoj pohľad. 

Napíšte nám

Neváhajte nám napísať všetky Vaše otázky, a my Vám radi poradíme.