V najchladnejších mesiacoch roka, keď sa postupne objavuje túžba po jari, po dlhom pracovnom dni alebo prechádzke je sedenie pri piecke na drevo v skleníku alebo v oranžérii a pozorovanie končiaceho denného svetla veľmi relaxačné a meditatívne.

Aj keď sa tma vracia a dni sa pomaly začínajú predlžovať, január je stále jedným z najchladnejších mesiacov v roku, keď majú zvieratá aj ľudia nutkanie chrániť sa pred chladom a tmou.

 V oranžérii alebo v skleníku môžete aj v zimnom období sedieť v teple, sledovať priebeh dňa, prechod zo dňa na noc, zo svetla do tmy. Vonku je zima, vo vnútri horúca káva alebo teplý čaj pri čítaní dobrej knihy a vychutnávaní si vône rastlín. Vtedy sa v človeku prebudia jarné pocity.

Použitie krbu či piecky v skleníku alebo v oranžérii je naozaj úžasný zážitok, keď vidíte ako horí a počujete ako puká palivové drevo vo vnútri. Vyzerá to fantasticky a vy sa cítite veľmi príjemne uprostred chladnej, mrazivej sezóny.

Posedenie v oranžérii alebo v skleníku pri krbe alebo pri piecke na drevo, ktoré poskytujú príjemné teplo, môže vytvárať nepretržite hviezdne okamihy - v neposlednom rade skoro ráno, keď môžete sledovať ako sa skoré ranné svetlo mení na deň, ako zimné svetlo víťazí nad tmou, sledovať let vtákov a mraky na oblohe.